Vodafone Freezone Türkiye’nin yeni genç sesini arıyor

Vodafone’un gençlik markası Vodafone FreeZone, gençlerin müzik tutkusuna destek olmaya ve onlara yeni fırsatlar sunmaya devam ediyor. Vodafone FreeZone, Türkiye’nin yeni genç sesini belirlemek üzere “FreeZone Stüdyo Son Ses ONLINE Müzik Yarışması” adıyla 81 ilden 23 milyon müzikseveri kucaklayacak bir online müzik yarışması düzenliyor. Tarık Sezer, Gökhan Türkmen ve Simge Sağın gibi müzik dünyasının ünlü isimlerinin destek verdiği yarışmanın birincisi, single çıkarma şansı elde edecek.

[sam id=”9″ codes=”true”]

4 aşamadan oluşan “FreeZone Stüdyo Son Ses Online Müzik Yarışması”nın ilk adımı ön elemeydi. Gençler telefonlarını kullanarak şarkılarını kaydedip, Acunn.com veya TV8 Yan Ekran uygulamasından videolarını yükleyerek yarışmaya başvurdular. Ardından, Tarık Sezer ve ekibi, en iyi 30 genç sesi seçti. Ön elemeyi geçen kişiler www.acunn.com/freezonesonses 16 Mart günü web sitesinde yayınlandı.

[sam_ad id=”44″ codes=”true”]

Yarışmanın ikinci adımı Çeyrek Final oldu. Gençler, Tarık Sezer koçluğunda FreeZone Stüdyo’da performanslarını sergiledi. Bu performanslardan çıkan videolar Acunn.com/freezonesonses ve FreeZone youtube kanalı üzerinden yayınlandı ve oylamaya açıldı. Yapılan halk ve jüri oylamasıyla ilk 15 kişi belirlendi.

11

Yarışmanın üçüncü adımı Yarı Final bu kez Gökhan Türkmen ve Simge Sağın’ın koçluğunda gerçekleşti. Jüri yorumları ve performansların bulunduğu videolar 19 Nisan’da Vodafone FreeZone YouTube kanalına yüklendi ve Acunn.com/freezonesonses üzerinden halk oylamasına açıldı. Finale kalacak 5 yetenek 2 Mayıs’ta Acunn.com/freezonesonses üzerinden yayınlanacak.

Yarışmanın dördüncü ve son adımı olan Büyük Final,  10 Mayıs’ta Vodafone FreeZone Youtube kanalı üzerinden  Jüri katılımıyla canlı yayında gerçekleşecek. En iyi performansı gösteren kişi halk oylaması ile birinci olacak ve single çıkarma şansı yakalayacak.

https://www.youtube.com/watch?v=43poR_em_2k

Türkiye’de “müzik” ve “müzik alanında genç yetenekleri desteklemek” denince akla gelen ilk marka olmayı hedeflediklerini belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, “FreeZone Stüdyo Son Ses Online Müzik Yarışması” ile ilgili şunları söyledi:

“Vodafone FreeZone olarak, gençlerin ortak tutkusu müziği sahipleniyoruz. Gençleri her alanda müzikle buluşturmayı amaçlıyoruz. Müzik yarışmaları da bu alanlardan biri. İlk olarak 2011 yılında Liselerarası Müzik Yarışması’na sponsor olduk. Liseli gençlerde müzik kültürünün gelişmesini sağlamak, lise çağındaki gençleri müziğe teşvik etmek ve okullarda sürdürülen müzik çalışmalarını desteklemek amacıyla düzenlenen bu yarışmaya 6 yıl üst üste sponsor olduk. Bu süreçte, 1 milyon gence doğrudan, 15 milyon gence ise canlı yayınlar ile ulaştık. Şimdi de müzik yarışması düzenleme konusundaki birikimimizi dijitalleşme alanındaki deneyimimizle birleştirerek yepyeni bir müzik yarışması formatıyla gençlerimize ulaşıyoruz. Düzenlediğimiz online müzik yarışması ‘FreeZone Stüdyo Son Ses Online Müzik Yarışması’ ile gençlerimize ‘Türkiye’nin genç sesi ol’ diyoruz. Müzik yapan tüm gençler için seslerini geniş kitlelere duyurabilecekleri bir yarışma düzenlerken, müzik dinlemeyi seven gençler için de izlenmesi keyifli içerikler sunuyoruz.”

İLGİLİ HABERLER