Twitter’da yıldız kaydı!

Twitter’da “favori” butonu olarak kullanılan “yıldız” kaydı, yerine daha sıcak ve daha samimi bir etkileşim yaratması beklenen “kalp” geldi. Kullanıcılar ise yıldızlarını geri istiyor!

Bu sabah uyanıp Twitter’a girenler iletilerin altındaki yıldızın yok olduğunu, ancak kalp butonunun kendilerine merhaba dediğini gördü. Bundan böyle kullanıcılar beğendikleri iletileri yıldız simgesiyle yer alan “favoriler” yerine kalp butonuna tıklayarak muhafaza edebilecekler. “Umarız bu değişikliği beğenirsiniz” şeklinde başlayan bir açıklama yayınlayan Twitter ise konuyla ilgili şunları söyledi:

“Birçok şeyi beğenebilirsiniz, ancak her şey favoriniz olamaz. Kalp farklı dilleri, kültürleri ve saat dilimlerini aşan evrensel bir sembol. Kalp daha anlamlı ve insanları birbirine daha çok bağlıyor. Yaptığımız ön araştırmalarda da insanların kalp butonunu daha çok sevdiğini gördük.”

Değişiklikle ilgili birçok marka ve sosyal fenomen görüş belirtirken, yıldız tuşunun geri gelmesini isteyenler #FavorimiGeriVer etiketini çok konuşulanlar arasında soktu.

 

İLGİLİ HABERLER