Tüketicilere göre “Pepsi marka akıllı telefon” umut vadetmiyor!

Akıllı telefon sektöründe çeşitli çılgınlıklar görmeye artık alıştık. CAT ve Kodak gibi sektör ile alakasız markaların modellerini görmeye alıştık ancak Pepsi için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Dünyanın en popüler meşrubat firmalarından biri olan Pepsi, kendi akıllı telefonuyla karşımıza çıktı.

Geçtiğimiz hafta doğrulandığı üzere artık hayatımızda Pepsi P1s adında bir akıllı telefon var. Peki ama kullanıcılar bu telefona nasıl reaksiyon verdi? Popüler bir haber sitesinde yapılan anketin sonuçları Pepsi için pek iyi sayılmaz. Çünkü bu ankette kullanıcılara telefonu alıp almayacakları soruldu.

Pepsi P1s firmanın sektör değiştirdiğinin göstergesi değil. Bir kampanya olduğu belli ancak kampanyanın başarılı olması için telefonun satılması gerekiyor. İşte bu noktada Pepsi’yi pek parlak bir gelecek beklemiyor. Yapılan ankette kullanıcıların yüzde 48’i “Evet uygun bir fiyata sahip olursa alırım.” Derken, yüzde 52 oranında kullanıcı ise “Hayır, hiç şansı yok.” Şeklinde cevap verdi.

Yaklaşık 110 Dolarlık bir fiyatla satışa çıkacak olan telefon, orta segmentte rekabet edecek. Dört çekirdekli MediaTek yongası, 5.5 inç 1080p çözünürlük sunan 2.5D eğimli ekranı, 2 GB RAM ve 16 GB depolama alanıyla telefonun tek cazibesinin fiyatı olduğunu söylemeliyiz. Modelin ülkemizde satışa çıkması beklenmiyor ancak yurtdışındaki durumunun takipçisi olacağız.

Kaynak: cnnturk.com

İLGİLİ HABERLER