Tazefikir’e yeni ajans başkan yardımcısı…

Murak Koçuk, Tazefikir’in İnovasyondan Sorumlu Yeni Ajans Başkan Yardımcısı oldu.

Tazefikir, dijital ve teknoloji alanındaki stratejik hedefleri doğrultusunda yeni bir görev ataması gerçekleştirdi. Bu doğrultuda, Mayıs 2013’ten bu yana Tazefikir bünyesinde İnovasyon Direktörü olarak görev yapan Murat Koçuk, artık Tazefikir’in İnovasyondan Sorumlu Ajans Başkan Yardımcısı olarak görevine devam edecek.

Murat Koçuk, İnovasyon Direktörü görevinde yürütmekte olduğu çalışmalarıyla birlikte yeni görevinde ajansın dijital büyüme konusundaki stratejik hedeflerini gerçekleştirmek için ajansın iş süreçleri de dahil olmak üzere dijitalleşme konularından sorumlu olacak. Aynı zamanda Tazefikir’in hayata geçireceği yeni dijital ürünler ve platformların yönetiminde de aktif rol oynayacak.

Murat Koçuk Hakkında
İş hayatına 2001 yılında Ulus Holding A.Ş.’de telekomünikasyon alanında başladı. Türkiye’nin ilk GSM projelerinden biri olan Alo Club’da resimli mesaj – melodi servisinin kurulmasında ve tüm IT yapılandırma süreçlerinde yer aldı. Ardından sırasıyla TEB İletişim A.Ş.’in web projelerinde, Turkcell’e bağlı çalışan ve hizmet veren Yeni Renk A.Ş.’de pek çok dijital projenin üretiminde, yönetiminde ve yapımında aktif rol aldı. 2006 yılında iş zekası geliştirme ve yönetimi alanında Crimson Danışmanlık ve Yönetim şirketini kurarak birçok markaya ve kuruma hizmet sundu. Aynı süre zarfında Simurg Yatırım A.Ş.’nin CIO (Chief Information Officer) görevini yürüttü. 2013 yılında Tazefikir İletişim A.Ş.’de dijital ve teknolojiden sorumlu İnovasyon Direktörü olarak göreve başladı. Temmuz 2018’den itibaren ise İnovasyondan Sorumlu Ajans Başkan Yardımcısı olarak Tazefikir’deki görev ve sorumlulukları arttı. Murat Koçuk, yeni teknolojilere olan ilgisi ile öne çıkıyor.  Teknoloji, reklamcılık ve yönetim modellerinin ortak bir noktada kesiştiğine inanıyor. Ve bu doğrultuda çalışmalarını söz konusu üç uzmanlık alanında sürdürüyor.

İLGİLİ HABERLER