Sportsnet Group ve LaLiga’dan 3 yıllık iş birliği

Sportsnet Group, dünyanın önde gelen liglerinden LaLiga’nın Türkiye’deki pazarlama ve iletişim faaliyetlerini yürütecek.

Avrupa’nın ve dünyanın en önde gelen futbol liglerinden biri olan LaLiga, dünya çapında 2,7 milyar seyirci kitlesine sahip. 160’tan fazla ülkede maçları yayınlanan LaLiga’nın, 500 milyondan fazla sıkı takipçisi bulunuyor. Barcelona ve Real Madrid başta olmak üzere uluslararası tüm kulüp organizasyonlarında başarılara imza atan takımlara sahip olan LaLiga, rekorların ligi olarak biliniyor.  Şampiyonlar Ligi’nin son 10 yılının 7 şampiyonu LaLiga’dan çıktı.

Madrid’deki LaLiga Merkez ofisinde düzenlenen imza törenine LaLiga’dan MENA Genel Müdürü ve Global Projeler Müdürü Fernando Sanz ve LaLiga Elçisi, Real Madrid’in eski golcülerinden Fernando Morientes katılırken, Sportsnet Group’tan Başkan Yardımcısı Ener Gülüm ve Proje Yöneticisi Emir Bursa yer aldı.  Sportsnet Group ve LaLiga arasında imzalanan 3 yıllık anlaşma kapsamında, Sportsnet Group, LaLiga’nın Türkiye’deki fikri mülkiyet haklarını pazarlanması, LaLiga etkinliklerinin düzenlenmesi ve LaLiga markasının Türkiye’de yayılmasından sorumlu olacak.

LaLiga MENA Genel Müdürü ve Global Projeler Müdürü Fernando Sanz “Türkiye, LaLiga için çok önemli bir ülke; inanılmaz bir futbol kültürü ve ligimizi takip eden büyük bir taraftar kitlesi var. Bu prestijli Grup ile ortaklığımızı duyurmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.” sözleriyle heyecanını dile getirdi. Sportsnet Group Başkan Yardımcısı Ener Gülüm ise “Sportsnet Group olarak dünyanın en önemli ligleri arasında yer alan LaLiga ile yaptığımız anlaşmayla dünya çapındaki projelerimize bir yenisini daha kattık. LaLiga’nın Türkiye bölgesindeki temsilcisi olarak yeni projeleri hayata geçirecek olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz.” dedi.

İLGİLİ HABERLER