Sodexo İngiltere’ye Türkiye’den Kadın CEO

Sodexo Türkiye Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri İcra Kurulu Başkanı Burçin Ressamoğlu, Sodexo İngiltere’nin İcra Kurulu Başkanı olarak atandı.

 

Sodexo’nun üst düzey yönetiminde önemli bir atama yapıldı. Sodexo’nun 2012 yılından bu yana İcra Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Burçin Ressamoğlu, 1 Mayıs 2018 tarihi itibarıyla Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri İngiltere organizasyonunun İcra Kurulu Başkanı olarak atandı. Ressamoğlu, aynı zamanda Sodexo Grubu’nun İngiltere ve İrlanda Liderlik Komitesi’nde görev alacak.

 

Burçin Ressamoğlu hakkında

Viyana’da dünyaya gelen Burçin Ressamoğlu, ortaokulu Avusturya Lisesi’nde, liseyi Viyana Mater Salvotoris’de okudu. Üniversite öğrenimini Bilkent Üniversitesi’nde çift ana dal yaparak Uluslararası İlişkiler/İşletme Bölümünde tamamlayarak mezun oldu.

 

Profesyonel iş hayatına STFA Ogden’de başladı. Daha sonra 2 yıl Siemens’te ve 14 yıl Philips’in farklı organizasyonlarında yöneticilik yaptı. Türkiye dışında Philips’in İsviçre ve Hollanda organizasyonlarında görev aldı. 2007-2010 yılları arasında Philips Asya Pasifik Bölgesi’nde 10’dan fazla ülkeden sorumlu İş Geliştirme Direktörlüğünü yönetti ve ailesiyle 3 yıl Çin’de Shenzhen’de yaşadı. 2010 yılında Türkiye’ye dönerek ve bir süre ‘Philips Orta Doğu ve Türkiye Direktörü’ olarak çalıştıktan sonra 2012 yılında Philips’den ayrılarak bugüne kadar yürüttüğü Sodexo Türkiye Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri İcra Kurulu Başkanlığı görevine atandı. Ressamoğlu, evli ve 2 kız çocuğu annesi.

İLGİLİ HABERLER