Snapchat 6 milyar video izlenme sayısına ulaştı

Son bir kaç yıldır platforma dahil ettiği yeni özellikleriyle rakipleri gibi büyümeye devam eden Snapchat, Financial Times’ın 8 Kasım’da açıklanan sonuçlarına göre 6 milyar video izlenme sayısına ulaştı. Daha önce Mayıs ayında çıkan Financial Times’ın raporuna kıyasla Snapchat, izlenme oranlarını üçe katlamış durumda. 

Snapchat’in video izleme verileri Eylül ayında 4 milyar; Mayıs ayında ise 2 milyar olarak açıklanmıştı. Snapchat’in sahip olduğu bu istatistiği değerlendirdiğimizde günlük video izlenme sayısının hızlanarak arttırdığını söylemek mümkün. Zira Snapchat’in bu başarısını anlayabilmek için kendisi gibi online video tüketiminin ana kanallarından biri olan Facebook’la kıyaslamak doğru olacaktır. Facebook geçtiğimiz hafta mali üçüncü çeyrek sonuçlarıyla birlikte günlük video izlenme sayısının 8 milyara ulaştığını duyurmuştu. Facebook, bu verilere hem mobil hem masaüstü sürümünden elde ederken Snapchat’in elde etmiş olduğu 6 milyar izlenme sayısını yalnızca mobilde elde etti.

Özellikle genç kuşağın favori uygulamaları arasında yer alan Snapchat elde etmiş olduğu bu sayısal veri ile bundan gelir sağlayacak tekliflerini çeşitlendireceğe benziyor.

İLGİLİ HABERLER