“Sahte ürün” çalıştayında markalara sahip çıkılacak

PAYLAŞ

Türkiye’de yatırım yapan şirketlerin bir araya gelerek oluşturduğu Marka Koruma Grubu (MKG) ve 800’e yakın üyeye sahip Ekonomi Gazetecileri Derneği, (EGD) Doç Dr. Ümit İzmen’in hazırladığı “21.Yüzyılın Sorunu Kaçak, Taklit ve Sahte Ürünlerin Ticareti” raporundan yola çıkarak önemli bir çalıştay düzenliyor. Çalıştayda yasadışı ürünlerle mücadelenin ve ticari marka haklarının etkin bir biçimde nasıl korunması gerektiği de tartışılacak.

Kaçaklar gündemde

Türkiye’de tüketicilere iyi tercih hakkı ve değer sunabilmek, yenilikçilik ve sürdürülebilirlik anlayışı ile markaların etkin korunduğu bir ortam oluşturmak, marka ihlallerinin kamu, tüketici, üretici ve perakendeci üzerindeki olumsuz sonuçlarını önlemek ve farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen bu çalıştay, aynı zamanda bahsedilen olumsuzluklar nedeniyle ortaya çıkan vergi kaçağını da gündeme taşımayı hedefliyor.

23 Mart’ta İSMMMO Hizmet ve Kültür Binası’nda düzenlenecek panelin açılış konuşmasını İSMMMO Başkanı Yücel Akdemir ve TURKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu yapacak.