Meme kanseri bilinçlendirme kampanyası

Nestlé NESFIT tüm dünyada kadınlarda en sık görülen kanser türü olan meme kanserinde erken teşhisin önemi konusunda kadınları bilinçlendirmek amacıyla dijital platformlarda bir kampanya başlattı. “Telefonunu günde 100 kereden fazla kontrol ediyorsun, peki ya kendini?” uyarısıyla başlayan ve sosyal medya platformlarında yayınlanan kampanya videoları, kadınların meme kanserinin erken teşhisi için kendi kendilerini kontrol etmelerinin önemine dikkat çekmeyi hedefliyor.

“Telefonunu günde 100 kereden fazla kontrol ediyorsun, peki ya kendini?, Kontrol etmeniz gereken başka bir sey yok mu?” sorularıyla kadınları harekete geçirmeyi amaçlayan kampanya videosu, meme kanseri muayenesini kendilerinin yapmasını teşvik ediyor ve sonunda da pembe kurdele çizerek instagrama yüklemeye davet ediyor. Pempe kurdele çizerek, #pembekurdelem hashtagi ile paylaşanlar böylece hem kampanyaya destek veriyor hem de kendi arkadaş çevrelerini bilinçlendiriyorlar.

Nestlé NESFIT’in www.nesfit.com.tr adresindeki web sitesinde kadınların meme muayenelerini kendi kendilerine nasıl yapacakları konusu da detaylı şekilde anlatılıyor.

https://instagram.com/nesfitturkiye/

#pembekurdelem

İLGİLİ HABERLER