Kurumsal İletişimciler Derneği’ne yeni başkan

PAYLAŞ

Kurumsal iletişim mesleğinin bilinirliğini artırmak, mesleki standartların yükseltilmesine liderlik etmek hedefiyle 2009 yılında faaliyete geçen ve Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarının kurumsal iletişim yöneticilerini bir araya getiren Kurumsal İletişimciler Derneği (KİD) dördüncü Olağan Genel Kurul Toplantısı 14 Ocak’ta yapıldı. Derneğin geçtiğimiz yılki faaliyetlerinin değerlendirildiği ve yeni yönetim kurulunun belirlendiği genel kurul toplantısı sonrası TAV Havalimanları Holding Kurumsal İletişim Direktörü Bengi Vargül, KİD’in yeni başkanı oldu. Genel kurulda, dernek başkanlığı görevini üç dönemdir başarı ile sürdüren ve önümüzdeki dönemde de Kurumsal İletişimciler Derneği danışma kurulunda birikimlerini üyelerle paylaşacak olan Sabancı Holding Kurumsal İletişim Direktörü Suat Özyaprak’a bir teşekkür plaketi sunuldu.

Kurumsal İletişimciler Derneği’nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Bengi Vargül, derneğin kurulduğu günden bu yana sektörde standardizasyon ve paylaşım odaklı çalıştığına dikkat çekerek bu çalışmaların kurumsal iletişim mesleğinin gelişimine yaptığı katkıya değindi. Vargül, “Dernek olarak şimdiye kadar Sayın Suat Özyaprak’ın başkanlığında sektörümüz adına oldukça önemli yollar kat ettik. Kurumsal iletişim kavramının temel paydaşlarımız olan medya, ajanslar, kamu, STK’lar ve akademik çevreler tarafından doğru algılanmasına yönelik olarak tüm üyelerimizin değerli birikim ve tecrübeleri ile çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Şekerbank Kurumsal İletişim ve Marka Yönetimi Grup Başkanı Aybala Şimşek ve Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim Müdürü Şule Yücebıyık “Başkan Vekili”; Tekfen Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü Dottya Maria Kiss Kalafat “Sayman”; Doğan Holding Kurumsal İletişim Direktörü Rişe Özkan”Genel Sekreter”oldu. Aygaz Kurumsal İletişim Müdürü Devrim Çubukçu ve Yapı ve Kredi Bankası Stratejik İletişim Direktörü Uğur Nalbantoğlu yeni üyeler olurken,yedek üyelere ise Avea Kurumsal İletişim Direktörü Füsun Feridun, Sabancı Üniversitesi Pazarlama ve Kurmsal İletişim Direktörü Berna Özkul, Doğuş Holding Kurumsal İletişim Müdürü Deniz Bayel Feyzioğlu, Mercedes-Benz Türk A.Ş. Kurumsal İletişim Müdürü Tülin Steinhauser ve Abdi İbrahim İlaç Kurumsal İletişim Direktörü Dr. Yasemin Öngören getirildi.

“Kurumsal İletişim Sertifika Programı”

Sektörün önde gelen isimlerinden oluşan üyeleri ile şimdiye kadar pek çok üniversitede ‘Kurumsal İletişim’ başlığı altında dersler veren KİD, aynı hedef doğrultusunda sektöre yeni adım atan genç iletişimcilere ve bu mesleği seçmek isteyen gençlere yönelik olarak 8 Ocak’ta ‘Kurumsal İletişim Sertifika Programı’nı başlattı. Marketing Türkiye dergisi ile işbirliği içinde yürütülen ve 18 Şubat 2014 tarihine kadar devam edecek program kapsamında, Türkiye’nin önde gelen banka, holding ve şirketlerinin kurumsal iletişim yöneticileri, genç iletişimcilere mesleğin ipuçlarını aktarırken kendi tecrübelerini de katılımcılarla paylaşıyor. Programa gelen yüksek talep için üyelere teşekkür eden Kurumsal İletişimciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bengi Vargül, sertifika programının geliştirilerek bundan sonra da devam edeceğini söyledi.