İş Bankası’ndan dijitalde sıra dışı bir deneyim: Piri Sesli Yürüyüş Turu

PAYLAŞ

İş Bankası desteğiyle, dijital deneyim içerikli ve aynı zamanda bir start-up ile işbirliği ürünü olan “Piri sesli yürüyüş turu uygulaması”, bugün Karaköy FerahFeza Restoran’da İş Bankası Genel Müdür Yardımcıları Yalçın Sezen ve Hakan Aran, Türkiye’nin en tanınan rehberlerinden Saffet Emre Tonguç ve POI Labs Ürün Direktörü Çağlar İşçioğlu’nun katılımıyla düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.

İçeriği Saffet Emre Tonguç ve Ali Canip Olgunlu hazırladı

Saffet Emre Tonguç ve Ali Canip Olgunlu’nun özgün içerikleriyle hazırlanan, İstanbul’un yanı sıra Anadolu’dan da bazı illerimizdeki tarihi ve kültürel eserleri anlatan “Piri” ile kullanıcılar, geçmişle günümüzü birleştiren hikayeler eşliğinde şehri gezme imkanı bulabilecekler. Uygulamadan İş Bankası Maximum özellikli kredi kartı sahipleri üç yıl süresince ücretsiz yararlanabilecek. Ekosistem bakış açısıyla tasarlanan Piri sesli yürüyüş turu uygulamasının deneyim alanının, ileride farklı partnerlerin de eklenmesiyle büyütülmesi öngörülüyor. Ayrıca önümüzdeki dönemde, İngilizce versiyonu hayata geçirilerek uygulamadan yabancı turistlerin de yararlanması amaçlanıyor.

Maximum Kart sponsorluğundaki uygulamayı indiren kullanıcılar Karaköy, Tarihi Yarımada, Cihangir-Çukurcuma ve Galata-Beyoğlu’nu kapsayan İstanbul turlarını Saffet Emre Tonguç’un anlatımıyla gerçekleştirebilecek. Edirne, Konya, Kars ve Kapadokya’dan oluşan Anadolu turları da önümüzdeki günlerde ülkemizin önemli tarihçilerinden biri olan Ali Canip Olgunlu’nun anlatımıyla Piri kullanıcıları tarafından deneyimlenebilecek.

piri-tel

“Müşterilerimizin yol arkadaşıyız”

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen toplantıda, müşterilerinin yol arkadaşı olma ve onlara değer yaratma stratejisi kapsamında yürüttükleri çalışmaları, girişimlerle yaptıkları işbirlikleriyle geliştirdiklerini vurguladı. Piri uygulamasının bankanın desteğiyle geliştirildiğini belirten İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aran ise dijitalleşme vizyonlarına değindi.

Keşfetmeyi sevenler için tasarlandı

Uygulamanın birlikte geliştirildiği bir start-up olan POI Labs Ürün Direktörü Çağlar İşçioğlu, Şehrin hikayelerini, en iyi rehberlerden dinleyerek gezmenizi sağlayan sesli yürüyüş turu uygulaması olan Piri’yi gezmeyi, keşfetmeyi sevenler için tasarladık” diyerek İş Bankası’na teşekkür etti.

“Sen gez, Piri anlatsın”

Maximum Kart sponsorluğundaki uygulamanın içindeki İstanbul turlarını şehrin hiç bilinmeyen hikâyeleri ile anlatan seyahat rehberi ve tarihçi Saffet Emre Tonguç da İş Bankası’nın desteğiyle çok sıradışı bir uygulamanın ortaya çıktığını ifade ederek, “İstanbul’un hiç bilinmeyen hikayeleri var… Önünden geçip gittiğimiz yerlerin hikayelerini bilince İstanbul’u daha yakından tanıyor, seviyoruz. Piri’yi cep telefonuna indiren herkes sanki ben yanlarındaymışım gibi İstanbul’u keşfedebilecekler. Benim bir sloganım vardı: ‘İstanbul’da yaşamayın, İstanbul’u yaşayın.’ Şimdi İstanbul’u nasıl yaşayacağız diye soranlara yeni bir sloganımız var; ‘Sen gez, Piri anlatsın’ ” şeklinde konuştu.