Hürriyet Emlak’a yeni pazarlama direktörü

Pazarlama sektörünün deneyimli isimlerinden Yusuf Mert Yılmaz, Hürriyet EmlakPazarlama Direktörü olarak atandı.

 

Türkiye’nin en çok ilana sahip emlak sitesi Hürriyet Emlak’ta pazarlama direktörlüğü (CMO) görevine sektörün deneyimli isimlerinden Yusuf Mert Yılmaz getirildi.

 

Neredeyse tüm kariyeri boyunca dijital alanda çalışan Yılmaz, Hürriyet Emlak ekibine katılmadan önce, bir fintech girişimi olan ParaDurumu’nun genel müdürü olarak, global pazarı hedefleyen bir yapay zeka ürünü geliştiren ekibe liderlik etti.

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi Bölümünde tamamlayan Yılmaz, profesyonel kariyerine 2004 yılında Eczacıbaşı Holding’de pazarlama uzmanı olarak başladı ve ürün geliştirme, direkt satış, satış sonrası destek görevlerini yürüttü. Yusuf Mert Yılmaz, 2005-2010 yılları arasında sırasıyla, iLab yatırımı olan SteelOrbis.com’da pazarlama müdürlüğü, YellowPages.com’da e-business operasyon direktörlüğü, 2011-2013 yılları arasındaysa BonnyFood.com’da satış ve pazarlama direktörlüğü görevlerinde bulundu.

Start-up dünyasında edindiği tecrübeyi paylaşmayı en büyük zevki olarak tanımlayan Mert, pek çok kuluçka merkezinde pazarlama, büyüme, ürün, genel yönetim alanlarında mentorluk yapıyor.

İLGİLİ HABERLER