Fjord İstanbul Stüdyosu’na Yeni Grup Direktörü

Accenture Interactive Tasarım ve İnovasyon şirketi Fjord’un İstanbul Stüdyosu Grup Direktörlüğü görevine Kenneth Lindfors atandı. Lindfors, 15 yıllık iş ve sektör tecrübesiyle Fjord İstanbul Stüdyosu’nun ve tasarım ekibinin gelişiminden sorumlu olacak, müşterilerin stratejik danışmanlığını üstlenecek.

Helsinki doğumlu olan Kenneth Lindfors, 10 yıl boyunca Avrupa, Kuzey Amerika ve Orta Doğu’da yönetim danışmanlığı görevlerinde bulundu. Toplamda 15 yıla varan pazarlama ve liderlik deneyimini aktarmak üzere Türkiye’ye gelen Lindfors, Accenture Interactive Tasarım ve İnovasyon şirketi Fjord’un İstanbul Stüdyosu Grup Direktörlüğü görevine atandı. 

İş hayatına Finlandiya’da 360com medya ajansında başlayan Lindfors kariyerine, Kuzey Avrupa’daki en iyi telekomünikasyon ve medya entegrasyon odaklı ajansı seçilen Heimo Consulting’in kurucu ortağı ve partneri olarak devam etti. 

Sonraki 6 yıl boyunca Publicis Worldwide Finlandiya’da Yönetici Direktörlüğü görevinde bulunan Lindfors; otomotiv, ilaç, hızlı tüketim, finansal hizmetler ve vakıf gibi birçok farklı sektörden müşteriye hizmet verdi. Lindfors, 2009 – 2014 yılları arasında Skandaali Publicis Worldwide’ın CEO’su olarak görev yaptı. Yakın geçmişte, yüksek kaliteli ikinci el bisiklet pazarı Cyclone Triathlon Marketplace’i kurarak bu şirketin CEO’luğunu yapan Kenneth Lindfors, aynı zamanda Helsinki’deki Pastor restoranının da ortağı oldu.
 
Kenneth Lindfors yeni görevinde Fjord İstanbul stüdyosunun ve tasarım ekibinin büyüyüp gelişmesinden sorumlu olacak. Aynı zamanda müşterilerin stratejik danışmanlığını da üstlenecek olan Lindfors, Fjord’un EALA Bölgesi (Avrupa, Afrika ve Latin Amerika) yönetim takımının da bir parçası olarak görev yapacak. Lindfors, aynı zamanda Helsinki School of Economics’te konuk öğretim üyesi ve konuşmacı kimliğiyle dijital inovasyon, medya yaklaşımları ve sosyal medya konularında yüksek lisans öğrencilerine eğitim veriyor.

İLGİLİ HABERLER