Ekşi Sözlük’te tepkiler büyüdü Peugeot Türkiye’den açıklama geldi

Ekşi Sözlük’te açılan “29 Mayıs 2018 Peugeot Rezaleti” başlığı iki günde binlerce yorum aldı. Tepkilerin boykot boyutuna ulaşmasıyla Peugeot Türkiye’den açıklama geldi. Ekşi Sözlük’te kurumsal hesap açan Peugeot Türkiye hem kurumsal açıklama yaptı hem de sözlük yazarlarına bizzat mesaj gönderdi. Peugeot Türkiye, Marketing Türkiye ile yaptığı görüşmede açıklamaları onayladı.

Başlığı açan yazar Peugeot Türkiye tarafından nasıl mağdur edildiğini anlattı. Yazarın iddiasına göre kardeşine sattığı eski Peugeot 3008 crossover modeli park halindeyken yandı. Uzun bir inceleme sonrası kullanıcı hatasından kaynaklanmadığı netleşirken bulgular yanma sebebinin yine iddiaya göre serviste takılan alarm sisteminden kaynaklandığı yönündeydi.

Yazarın iddialarına göre tüm incelemeler ve bulgular kullanıcı hatasını işaret etmezken bu süreçte Peugeot Türkiye araç sahibini suçlamaya başladı ve “led far taktırdığınız için oldu” şeklinde yorumlarda bulundu.

“Ekşi Sözlük’teki yazınızı silecek misiniz?”

Yazar durumu Ekşi Sözlük’e taşıdığında ise tepkileri çığ gibi büyüyen esas olay patlak verdi. Yazar aracın onarım süresi boyunca geçici bir araç tahsisi istedi ve aracın ne zaman tarafına ulaştırılacağına dair bilgi almak istediğindeyse iddiaya göre şu cümleyi işitti; “Olayı medyada paylaşıp bir de bizden yardım mı bekliyorsunuz?” 

Peugeot Türkiye’den Ekşi Sözlük yazarlarına özel mesaj

Krizin ardından geçen 48 saat sonunda Peugeot’dan açıklama geldi. Ekşi’de kurumsal bir hesap satın alan Peugeot Türkiye kurumsal açıklamasının yanı sıra yazarlara da tek tek mesaj attı.

peugeotİşte Peugeot Türkiye’nin Ekşi Sözlük’te paylaştığı kurumsal açıklaması:

“peugeot türkiye ailesi olarak satış sonrası dönemde de peugeot sahiplerinin görüş, talep ve önerileri her zaman en öncelikli hassasiyetlerimizden birisi olmuştur. bu anlamda tüm mecralarda müşterilerimizin sesine kulak veriyor, onları daha iyi anlamak ve sorunlarını hızlı bir şekilde çözmek için maksimum çabayı gösteriyoruz.

öncelikle, bir önceki model 3008 aracımızla ilgili bu başlığa konu olan duruma, en az başlığı açan peugeot sahibi müşterimiz kadar üzüldüğümüzü belirtmek isteriz. konu genel müdürlük birimimize yansıdığı ilk andan itibaren durumu yakından takip etmeye başladık ve gerekli aksiyonları almaya başladık. peki bu süreçte neler yaptık?

– öncelikle mevcut durumun genel müdürlük birimimize ulaştığını, gerekli aksiyonları hızlı bir şekilde alacağımız bilgisini müşterimizle paylaştık.

– ardından ilgili birimlerdeki çalışma arkadaşlarımızla bir araya gelerek konuyu hızlı bir şekilde tüm detaylarıyla incelemeye başladık, müşterimizin mağduriyetini gidermek için atılacak adımları hassasiyetle belirledik.

– önceliğimiz müşterilerimizin sorunlarını çözmek olduğu için; hızlı bir şekilde ikame aracın müşterimizin kardeşinin adresine teslim edilip kendi araçları teslim edilene kadar ikame araç kendilerinde kalacak şekilde aksiyon aldık.

– süreç boyunca müşterimiz ve peugeot türkiye birimleri arasında gerçekleşen tüm çağrı merkezi ve diğer görüşme kayıtlarını teker teker incelemeye aldık.

– bu sırada müşterimizin yaşadığı problemin nihai bir çözüme ulaşması için genel müdürlük’teki birimimizin ilgili peugeot yetkili servisi ile sürekli ve anlık olarak iletişim halinde olmasını sağladık.

yazının başında belirttiğimiz gibi peugeot türkiye olarak en önemli önceliklerimizden birisi peugeot sahiplerinin araçlarının keyfini sorunsuz bir şekilde sürmeleridir. böyle bir durumun tekrar yaşanmaması için, süreçlerimizi daha da iyileştirecek ve peugeot sahiplerinin mutluluğunu artıracak her türlü aksiyonun devreye alınacağının bilinmesini isteriz.

sevgi ve saygılarımızla.
peugeot türkiye”

İLGİLİ HABERLER