Dove’dan kıvırcık saçlı emojiler

Binlerce emojinin varlığına rağmen Unilever, Dove için yaptığı araştırmada şok edici bir boşluk buldu : Emojilerin düz saçlı olması. Dove bu boşluğu doldurmak adına Love Your Curls kampanyasına Dove emoji klavyesini ekliyor. Marka bu emojilerle aynı zamanda kıvırcık saçlar için geliştirilen Dove QUENCH ürünlerinin tanıtımına da yardımcı olmasını hedefliyor.

ABD’de üç kadından birinin doğal kıvırcık saçları olsa bile, klavyelerde kendileri gibi görünen emoji bulamadıklarını ifade eden Unilever saç bakım ürünlerinden sorumlu Pazarlama Müdür Yardımcısı Rob Candelino, bunun artık bir iletişim sorunu haline geldiğini de sözlerine ekledi.

4 Kasım’dan itibaren Google Play Store ve App Store’dan indirilebilecek olan emojiler yedi animasyonlu gıf dahil olmak üzere 131 varvasyonları ile sonuçlanan 27 farklı tipte olacak. Aynı zamanda emojiler kullanıcıya ten rengi, saç rengi, saç uzunluğu ve saç tipi seçme şansı tanıyacak.

Dove, bu kampanya için Twitter ile de iş birliğine giderek Twitter’da #LoveYourCurls etiketi ile yapılan her paylaşımda tweete otomatik olarak emojilerden birini ekliyor. 

İLGİLİ HABERLER