Digital Health Summit Turkey için geri sayım başladı

Türkiye’de düzenlenen ilk ve tek dijital sağlık zirvesi olan Digital Health Summit Turkey’in dördüncüsü için geri sayım başladı.

Sağlık alanında dijital uygulamaların etkili ve yaygın kullanımını geliştirmeyi ve bilgi paylaşımını artırmayı amaçlayan Digital Health Summit Turkey 2015’in dördüncüsü bu yıl Vodafone ana sponsorluğunda, 17-18 Aralık tarihleri arasında İstanbul’da Park Bosphorus Hotel’de gerçekleşecek.

Türkiye’nin ilk ve tek dijital sağlık zirvesi olma özelliğini taşıyan buluşmada, sağlık sektörünün tüm paydaşları sağlığın geleceğine ait çözümleri konuşacak, yeni dijital ve mobil çözüm önerilerini paylaşacak.
 
Türkiye ve dünyadan sağlık ve bilişim sektörünün önde gelen üst düzey yetkililerin katılacakları zirvede, alanında uzman bir çok konuşmacı, “Kişiselleştirilmiş Tıp ve Sağlıkta Genom Dönemi, “Erişilebilirlik: Engelliler için Kullanıcı Dostu Dijital Platformlar Tasarlamak”, “Son Kullanıcılarının ve Hekimlerin Giyilebilir Sağlık Teknolojileri ile İlgili Algıları”, “Çoklu Kanalda Kapalı Döngü Pazarlama” gibi bir çok konu başlığını ele alacak, özellikle ‘hasta odaklı’  yaklaşımlar üzerinde durulacak. Zirvede her yıl olduğu gibi hasta dernekleri, hastalar yer alacak. Dünyanın önde gelen dijital sağlık danışmanlarından Len Starnes sağlık çalışanları için geliştirilen sosyal ağların günümüzdeki önemli etkisi ile ilgili çarpıcı örnekler sunacak.
 
Ayrıca, Sağlık Bakanlığı yetkilileri zirvede sektör paydaşlarına e-nabız projesinin tanıtımını yapacak.

İLGİLİ HABERLER