CHP seçim sloganlarını açıkladı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, cumhurbaşkanı seçiminde “Hepimizin cumhurbaşkanı”, milletvekili seçiminde ise “Millet için geliyoruz” sloganını kullanacaklarını açıkladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan ve Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak ile parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, CHP’nin seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Seçim müziklerini yarın duyuracaklarını aktaran Tezcan, “Kampanya sloganlarımızı hem cumhurbaşkanlığı seçimi hem milletvekili seçimi için ayrı ayrı belirledik. Aslında bu sloganları biz belirlemedik, halk belirledi. Sosyal medyada konuşulan, yazılan ve ilgi gören, Türkiye’nin bugünkü durumunu ve gelecekle ilgili çıkışını işaret eden kampanya sloganları doğrudan doğruya ilk defa halkın belirlediği kampanya sloganları olarak ortaya çıktı” dedi.

“Hepimizin Cumhurbaşkanı” sloganını kullanacaklarını bildiren Tezcan, bu sloganın bir siyasi partinin değil, iktidar partisinin sloganı olmadığını söyledi.

Milletvekili seçimlerinde “Millet için geliyoruz” sloganı kullanılacak

Milletvekili seçimleri için kampanya sloganınıysa “Millet İçin Geliyoruz” olarak belirlediklerini bildiren Tezcan, “Türkiye kutuplaşmadan bıktı. Kutuplaşmayı yok etmek, toplumsal barışı inşa etmek üzere, ayrışmış bir millet değil, bütünlüğünü sağlamış milleti özlediğimiz biçimde yeniden bütünlüğünü sağlamak üzere millet için geliyoruz. Huzur için, adalet için geliyoruz. Yoksulluğun ortadan kalktığı bir Türkiye’de milletin huzur içinde yaşamasını sağlamak için millet için geliyoruz.” ifadesini kullandı. Kampanyalarda ayrıca “Artık Tamam” sloganının da kullanılacağı Tezcan tarafından vurgulandı.

İLGİLİ HABERLER