Bakanın Gözlerini Ovuşturup Bir Daha Baktığı 10 Çarpıcı Reklam Afişi

Reklam afişlerini kampanyayı anlatan basit görseller olarak düşünüyorsanız, bu çalışmalar yanıldığınızı ispatlayacak cinsten. Biraz mizah, biraz görsellerin gücü ve bol milktarda akıl oyunu yardımıyla reklamlar akılda kalıcı çalışmalara dönüşmüş.

1- Kilo vermek isteyenlere doğru kapıdan giriyorsunuz diyen reklam. DraftFCB

2- Şekersiz lolipopu anlatmak için karıncaları kullanan İspanyol ajansı DDB’yi de tebrik etmek lazım.

3- Alman reklam ajansı DDB Tribal Berlin Volkswagen’in hassas park yeteneğini anlatmış.

4- Gözlük takmanın imajınızı değiştirdiğini anlatan reklamıyla Belçikalı ajans LG&F güzel bir işe imza atmış. Birinci fotoğrafta kasap diye etiketlediğiniz kişi ikinci fotoğrafta bir sanatçı gibi görünüyor.

5- Alman ajansı Alster’in yaptığı bu reklamda hayatın insan bedenini aşırı derecede kırıştırabildiğine dikkat çekilmiş.

6-  Singapurlu ajans Publicis ise, sosyal medyada beğenmek ile gönüllü olmak arasında büyük farklar olduğunu bu çarpıcı kare ile anlatmış.

7- Markasının mesafeleri kısalttığını anlatan çalışmasıyla Brezilyalı şirket DDB de listede yer alıyor. Çin’den Avustralya’ya sanki elden ele iletircesine güvenilir ve hızlı mesajı vermiş.

8- Espiral DP isimli ajansın çalışmasında ise UCUZLUK ön plana çıkarılmış, komik bir karşılaştırmayla markanın önemine vurgu yapılmış.

9- Kameranın geniş açılı olduğunu anlatmak için esprili bir kullanmışlar. Reklam afişini yapan ise Publicis’in Hindistan şubesi.

10- Markanın dişlerde yarattığı temizliği kivi çekirdekleriyle anlatan Panamalı ajans Cerebro.

Görsel Kaynak: BoredPanda

İLGİLİ HABERLER