Anneler hediye beklentilerini açıkladı!

Hitay Holding firmalarından, online araştırma şirketi DORinsight tarafından gerçekleştirilen “Anneler Günü Araştırması”, annelerin; kendi anneleri için seçtikleri hediye tercihlerine, kendilerine alınacak hediyeler için beklentilerine ve hediye bütçelerine ışık tuttu.

Online araştırma şirketi DORinsight’ın; Türkiye temsili, ABC1C2DE sosyo-ekonomik segmente mensup 300 anne ile online olarak gerçekleştirdiği araştırma, bu yılın Anneler Günü hediye tercihlerine, beklentilerine ve bütçelerine ilişkin veriler ortaya koydu.

Araştırma kapsamında katılımcılara “Anneler Günü hediyesi için bütçeniz nedir?” diye sorulduğunda;yüzde 9’u “10-50 TL”, yüzde 31’i “50-100 TL”, yüzde 34’ü “100-200 TL” yüzde 13’ü “200 – 500 TL” ve yüzde 6’sı “500 TL ve üzeri”fiyat aralığında bütçe ayırdığını, katılımcıların yüzde 8’i ise hediye almayacağını belirtti.

Ayrıca katılımcıların yüzde 23’ü kendileri için bir hediye beklentisi içinde olmadığını, yüzde 44’ü ise kendi annesine kıyafet veya ayakkabı alacağını belirtirken; “Hangi hediyeyi almak istemezsiniz?” sorusuna katılımcıların yüzde 27’si “küçük ev aleti veya beyaz eşya” cevabını verdi.

DORinsight’ın “Anneler Günü Araştırması”nın detayları ise şu şekilde:

Araştırma kapsamında katılımcılara “Anneler Günü’nde annenize hangi hediyeyi almayı düşünüyorsunuz?” diye sorulduğunda katılımcıların yüzde 44’ü “Kıyafet / Ayakkabı”, yüzde 15’i “Küçük Ev Aletleri / Beyaz Eşya”, yüzde 13’ü “Takı / Mücevher”, yüzde 11’i “Çiçek”, yüzde 10’u “Annemi yemeğe götüreceğim”, yüzde 4’ü “Kendim bir hediye hazırlayacağım” ve yüzde 2’si “Tatil / Seyahat” hediye alacağını bildirdi.

Araştırma kapsamında katılımcılara “Anneler Günü’nde size gelmesini istediğiniz hediye nedir?” diye sorulduğunda katılımcıların yüzde 23’ü “Hediye beklentim yok”, yüzde 19’u “Takı / Mücevher”, yüzde 19’u “Kıyafet / Ayakkabı” , yüzde 15’i “Çiçek” , yüzde 13’ü “Tatil / Seyahat” , yüzde 11’i “Küçük Ev Aletleri / Beyaz Eşya” hediyesi beklediklerini belirtmişler.

Araştırma kapsamında katılımcılara “Anneler Günü’nde size alınmasını istemediğiniz hediye nedir?” diye sorulduğunda katılımcıların yüzde 27’si “Küçük Ev Aletleri / Beyaz esya”, yüzde 24’ü “Takı / Mücevher”, yüzde 21’i “Çiçek” , yüzde 15’i “Kitap”, yüzde 14’ü “Kıyafet / Ayakkabı” hediye edilmesini istemediğini bildirdi.

İLGİLİ HABERLER