Alara Demirağ, Hermes Creative Awards’ta altın ödülünü kazandı

ABD merkezli Uluslararası Pazarlama ve İletişim Profesyonelleri Derneği (AMCP) tarafından gerçekleştirilen Hermes Creative Awards’ta bu sene Türk tasarımcı Alara Demirağ altın ödülünü kazandı.

Dünyanın dört bir yanından projelerin yarıştığı yarışmada Komşuköy projesi 194 kategoride dünyanın dört bir yanından çeşitli proje ve etkinliklerin katıldığı Hermes Creative Awards’ta, İletişim / Pazarlama Kampanyası, Sosyal Medya Kampanyası, Ziyaretçi Deneyimi kategorilerinde 3 altın ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk kategorilerinde ise platin ödülün sahibi oldu. Proje, Steve Awards’ta da Yılın Genç Kitle Pazarlama Kampanyası ve Yılın İletişim ve Halkla İlişkiler Kampanyası kategorilerinde de altın ve gümüş ödülleri aldı.

Çocukların doğayla olan iletişimlerini artırmayı ve üretim alışkanlıklarını geliştirmeyi hedefleyen Komşuköy Projesi’nde, Alara Demirağ’ın çocuk evliliklere ait yaptığı proje altın ödülü aldı.

Bir beyaz güvercinin gelinliklere takılan kırmızı bir kuşağı uçurduğu resmedilen bir afişle projeye katılan Alara Demirağ afişte, “Onlar kız, onlar kadın değil, ellerinde oyuncakları olmalı, alyans değil” sloganını kullandı. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Demirağ, “Sloganımda da ‘onlar kadın değil kız!’ vurgusu bildiğiniz üzere yasalarda ‘18 yaşını geçmiş kızlar artık kadındır’ ifadesi vardır. Yani 18 yaş ve altına kız, 18 yaş ve üstüne kadın diyoruz. Buna da vurgu yapmak istedim”  ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER