14 Şubat’ta erkeklerin yarısı hediye almayı düşünmüyor

PAYLAŞ

E-ticaret platformu n11.com, Türk halkının Sevgililer Günü hediye ve kutlama tercihlerini açıkladı. n11.com müşterileri arasından sekiz yüze yakın kişiyle gerçekleştirilen online araştırmanın sonuçlarına göre bu yıl çiftler Sevgililer Günü’nü evde kutluyor, hediye olarak da mücevher, saat ya da aksesuar tercih ediyor. Sevgililer Günü hediyesi için ayrılan bütçe ortalama 150 TL olarak ön plana çıkarken, erkeklerin yarısı sevgilisi ya da eşine hediye almayı düşünmüyor.

Çiftler 14 Şubat’ı evde kutluyor

Araştırma sonuçlarına göre yüzde 61’i oluşturan çoğunluk Sevgililer Günü’nü evde kutlamayı tercih ederken, yüzde 24’lük bir kesim dışarda yemeğe çıkacağını belirtiyor. Yüzde 12’lik bir kesim ise bu özel günü otel ya da tatil köyünde değerlendirmeyi planlıyor.

Sevgiliye ayrılan hediyenin bütçesi 150 TL

Genel katılımcı sıralamasında sevgilisine veya eşine hediye almak isteyenlerin ilk 5 sıradaki hediyeleri yüzde 30 ile mücevher, saat ve aksesuar, yüzde 27 ile giyim/ayakkabı, yüzde 19 ile hediyelik eşya, yüzde 13 ile elektronik ürün ve yüzde 7 ile tatil oldu. Ankete katılan kadınların yüzde 50’ye yakını ise sevgilisine ya da eşine giyim/ayakkabı kategorisinden bir hediye seçeceğini belirtirken, çiftlerin birbirlerine alacakları ortalama hediye bütçesi 150 TL oldu.