Türkiye’nin Dört Annesi

PAYLAŞ
Xsights Araştırma’nın Marketing Türkiye için gerçekleştirdiği “Anneler Araştırması”na göre Türk annelerinin yüzde 27’si “Yumuşak Anneler”, yüzde 23’ü “Tatlı Sert Anneler”, yüzde 21’i “Mükemmeliyetçi Anneler” ve yüzde 11’i de “Dengeli Anneler” den oluşuyor. Çalışma, annelerin “Anneler Günü” beklentilerini de yansıtıyor. Xsights Araştırma’nın Marketing Türkiye için An­neler Günü arife­sinde gerçekleştir­diği “Anneler Araştırması” 26 ilde 18 yaş ve üzeri 563 anneyle, CATI (Bilgisayar Destekli Telefon Görüş­mesi) yöntemiyle görüşülerek ger­çekleştirildi. Araştırmaya katılan anneler çocuklarına sağladıkları destek, besledikleri şefkat ve kont­rolcü yaklaşım üzerine değerlendi­rilerek gruplara ayırıldı. Buna göre, Türk annelerinin yüzde 27’si “Yu­muşak Anneler” profili altında top­lanırken onları yüzde 23’le “Tatlı sert Anneler”, yüzde 21’le “Mükem­meliyetçi Anneler” ve yüzde 11’le “Dengeli Anneler” takip ediyor.
You need to login to view the rest of the content. Lütfen . Üye Değilmisiniz? Bize Katılın

Bilginin alabildiğine demokratikleştiği bir dönemden geçiyoruz.

Tabiri caiz ise her taraftan bilgi akıyor. Ancak bu bilgi deryasını yorumlayıp anlamlı sonuçlara ulaşmak, nitelikli veriye dönüştürmek hiç de kolay değil. Özellikle de değişimin ve dönüşümün temel prensip olduğu pazarlama sektöründe…

Araştırmalarımız, okurlarımızın pazarlama ve pazarlama iletişimi sektöründe daha derinlikli bilgilenme talepleri olduğunu gösteriyor.

Türkiye’nin ilk pazar araştırmaları bankası

Bu tespitten yola çıkarak okurlarımıza; tüketici iç görüsünden makro trendlere, sektörel gelişmelerden itibar ölçümlerine kadar çeşitli konularda araştırmalar sunmak için çalışmalarımızı hızlandırdık.

Bundan böyle her hafta www.marketingturkiye.com.tr sitesinin “Araştırmalar” sekmesinde farklı alanlara ışık tutan kapsamlı araştırmalar sunuyoruz.

Araştırma Özel Bölümü Abonelik Bedeli: 250 TL(KDV dahil)
Araştırma Özel Bölümü ve Marketing Türkiye Dergi Abonelik Bedeli: 400 TL (KDV dahil)
* Abonelikler 12 aylıktır.

Havale için IBAN:
TR86 0006 2000 3570 0006 2000 53
Önemli not: Ödemenizi havale ile yaptıktan sonra lütfen dekontunuzu [email protected] bir eposta ile gönderiniz.