O oyuncak illa alınacak! Ama nasıl?

PAYLAŞ
DORinsight’ın Marketing Türkiye için hazırladığı “Oyuncak Alımı ve Trendleri Araştırması”na göre çocuklarımıza ortalama ayda bir oyuncak alıyoruz. Alışveriş için oyuncak mağazalarını ziyaret ediyor, tercihimizi eğitici oyuncaklar ve yapbozlardan yana kullanıyoruz. İşte oyuncak sektöründeki satın alma alışkanlıkları… Türkiye İstatistik Kuru­mu’nun son verilerine göre ülkemizde çocuk yaş grubu olarak tanımlanan 0-14 yaş grubundaki nü­fusun oranı yüzde 23,7’ye geriledi. Buna rağmen Türkiye, genç nüfusuyla oyuncak sektörü açısından dinamik bir pazar. Mar­keting Türkiye adına DORinsight tarafın­dan 8-10 Şubat tarihleri arasında online olarak yapılan Oyuncak Alımı ve Trend­leri Araştırması’na göre çocuk gelişiminin en önemli parçalarından birini oluşturan oyuncaklar, çağın değişimine ayak uydu­rarak yeni görünümlere bürünse de ebe­veynler oyuncakların eğitici olmasından asla vazgeçmiyor. Peki, aileler oyuncak seçiminde nelere dikkat ediyor?
You need to login to view the rest of the content. Lütfen . Üye Değilmisiniz? Bize Katılın

Bilginin alabildiğine demokratikleştiği bir dönemden geçiyoruz.

Tabiri caiz ise her taraftan bilgi akıyor. Ancak bu bilgi deryasını yorumlayıp anlamlı sonuçlara ulaşmak, nitelikli veriye dönüştürmek hiç de kolay değil. Özellikle de değişimin ve dönüşümün temel prensip olduğu pazarlama sektöründe…

Araştırmalarımız, okurlarımızın pazarlama ve pazarlama iletişimi sektöründe daha derinlikli bilgilenme talepleri olduğunu gösteriyor.

Türkiye’nin ilk pazar araştırmaları bankası

Bu tespitten yola çıkarak okurlarımıza; tüketici iç görüsünden makro trendlere, sektörel gelişmelerden itibar ölçümlerine kadar çeşitli konularda araştırmalar sunmak için çalışmalarımızı hızlandırdık.

Bundan böyle her hafta www.marketingturkiye.com.tr sitesinin “Araştırmalar” sekmesinde farklı alanlara ışık tutan kapsamlı araştırmalar sunuyoruz.

Araştırma Özel Bölümü Abonelik Bedeli: 250 TL(KDV dahil)
Araştırma Özel Bölümü ve Marketing Türkiye Dergi Abonelik Bedeli: 400 TL (KDV dahil)
* Abonelikler 12 aylıktır.

Havale için IBAN:
TR86 0006 2000 3570 0006 2000 53
Önemli not: Ödemenizi havale ile yaptıktan sonra lütfen dekontunuzu [email protected] bir eposta ile gönderiniz.