Kadınların en sevdiği kozmetik markaları…

PAYLAŞ
Roamler tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre kadınların yüzde 36’sı “her gün” makyaj yapıyor, yüzde 47’si satın alacağı kozmetik ürünün kalitesine, yüzde 27’si ise markasına dikkat ediyor. Maybelline en çok tercih edilen kozmetik markası olurken, kadınların favori bakım ve kozmetik mağazası Gratis oluyor… Son dönemde özellikle Batılı ülkelerde “Makyajsızlık” akımı hızla yayılsa da araştırmaların ortaya koyduğu rakamlar kadınların makyajdan öyle koyla kolay vazgeçmeyeceğini ortaya koyuyor. Makeupbrushes.com tarafından İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre kadınlar 1 yıllarının 9 gününü, tüm hayatlarının ise 2 yılını makyaj yapmaya ayırıyor. Makyajın kadınlar için bu kadar önemli bir konumda olması, makyaj ihtiyaçlarının çeşitlenmesi kişisel bakım ürünleri sektörünün de günbegün büyümesine neden oluyor. Kozmetik sektöründe her geçen gün çeşitlenen tüketici beklentilerini anlamak ve bu beklentilere en iyi şekilde cevap vermek ise hiç de kolay değil.
You need to login to view the rest of the content. Lütfen . Üye Değilmisiniz? Bize Katılın

Bilginin alabildiğine demokratikleştiği bir dönemden geçiyoruz.

Tabiri caiz ise her taraftan bilgi akıyor. Ancak bu bilgi deryasını yorumlayıp anlamlı sonuçlara ulaşmak, nitelikli veriye dönüştürmek hiç de kolay değil. Özellikle de değişimin ve dönüşümün temel prensip olduğu pazarlama sektöründe…

Araştırmalarımız, okurlarımızın pazarlama ve pazarlama iletişimi sektöründe daha derinlikli bilgilenme talepleri olduğunu gösteriyor.

Türkiye’nin ilk pazar araştırmaları bankası

Bu tespitten yola çıkarak okurlarımıza; tüketici iç görüsünden makro trendlere, sektörel gelişmelerden itibar ölçümlerine kadar çeşitli konularda araştırmalar sunmak için çalışmalarımızı hızlandırdık.

Bundan böyle her hafta www.marketingturkiye.com.tr sitesinin “Araştırmalar” sekmesinde farklı alanlara ışık tutan kapsamlı araştırmalar sunuyoruz.

Araştırma Özel Bölümü Abonelik Bedeli: 250 TL(KDV dahil)
Araştırma Özel Bölümü ve Marketing Türkiye Dergi Abonelik Bedeli: 400 TL (KDV dahil)
* Abonelikler 12 aylıktır.

Havale için IBAN:
TR86 0006 2000 3570 0006 2000 53
Önemli not: Ödemenizi havale ile yaptıktan sonra lütfen dekontunuzu [email protected] bir eposta ile gönderiniz.